Zmiana czasu dostępu do kolejnych lekcji

W kategorii aktualności by Michał A. NowakowskiNapisz komentarz

Ułatwienie w zaliczaniu lekcji na kursach Quantum

Od 15 kwietnia 2017 roku wszystkie lekcje na kursach Quantum będą dostepne nie 3 dni po rozpoczęciu poprzedniej lekcji, ale już po 1 dniu. Innymi słowy, po rozpoczęciu każdej lekcji następna będzie dostępna po 24 godzinach (zamiast po 72 godzinach jak to było do tej pory). Mam nadzieję, że ta zmiana spowoduje, że z jeszcze większym zaangażowanie będziesz, drogi Kursancie, poszerzał swoje kompetencje językowe na Strefie EFFEKTów.

Dlaczego dostęp do kolejnych lekcji jest opóźniany?

Nauka języka to nie jest sprint. To maraton. A uczestnicząc w maratonie trzeba umieć rozkładać siły na cały dystans, a nie zużywać je tylko na początek lub na ostatnią prostą. Podobnie o wiele większe rezultaty przynosi nauka języka 10 minut dziennie codziennie niż 2 godziny raz w tygodniu.

Z tego powodu moim celem jest zachęcenie (choć niektórzy mogliby powiedzieć zmuszenie 😉 ) do nauki regularnej, np. codziennie lub co tydzień. Całkowicie błędnym zachowaniem byłoby "zaliczenie" wszystkich lekcji podczas jednej pięciogodzinej sesji tuż przed końcem kursu, aby dotrzeć do końcowego testu z całego rozdziału ub kursu. Umożliwienie takiej sesji pseudonauki, wzmacniałoby szkodliwe nawyki uczenia się, które wielu z nas (w tym ja!) wyniosło ze szkoły, a zwłaszcza ze studiów. A celem CJO EFFEKT jest nie tylko skuteczna nauka, ale i wdrażanie pożytecznych zwyczajów dotyczących nauki.

Dlatego ucz się regularnie, codziennie, korzystając m.in. ze Strefy EFFEKTów!

About the Author

Michał A. Nowakowski

Facebook Twitter Google+

Człowiek, przedsiębiorca, szczęśliwy mąż i dumny ojciec, inicjator pomysłów. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, a dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku. Prowadzi szkolenia językowe dla firm i instytucji, uczy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

Napisz komentarz